Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozkradená identita i stádní lhostejnost Čechů.

14. 08. 2008 23:16:34
(krádež jako legitimní národní a státní vlastnost aneb co dál s českým státem)

Odjížděl jsem právě z Londýna, když jsem na ně (na nás) na letišti opět narazil, na rozdíl snad od všech jiných (i barevných) národností s milým úsměvem, vnitřním klidem a spokojenosti se svým (jakkoli složitým) životem, jsem náhle až k vnitřnímu úleku uviděl opět ony známé "zkyslé", "nasrané" obličeje lidí evidentně nespokojených s tím jak žijí. Byli to Češi, za pár minut o sobě opět dali vědět, těsně po upozornění, že se nesmí při vzlétání fotografovat (jakkoli může být požadavek neracionální),už blýskají fotoaparáty ze dvou českých rukou, tentokrát byly letušky ticho, při přistávání ale, vzápětí po dosednutí, když se jedna velmi "inteligentní" a nedočkavá slečna (jinak znechuceného obličeje) neočekávaně odpoutává a začíná sápat do zavazadlové skříňky nad hlavou, už i decentní letuška zvedá své pozadí ze sedadla, hladinu adrenalinu a hlas na onu osobu. Dochází mi ve srovnání s ostatními cizími pasažéry jak a proč jsou Česi takoví (jiní než ostatní národy), nectí pravidla, ale v důsledku nejsou schopni řídit správně a šťastně své životy, svůj stát...

Další den ráno mě vítají šiky revizorů MHD, kteří selektivně na Nadraží Holešovice vychytávají zahraniční turisty a nekompromisně je kasírují, některé odvádějí k nádražní směnárně (právě přijeli), kolikrát jsem ale viděl, jak jsou ona přepravní pravidla ohebná k těm kteří jedou na černo a odmítají se legitimovat, jako na výsměch pak já ve spěchu hledám a ukazuji (platím) svou průkazku a hoch vedle nemá, nechce, neplatí před ani potom.....

Poté čtu nové zprávy z české kotliny: Praze ubývají turisté, kauza Masarykovo nádraží, policie odložila/očistila případ Stanislava Grosse, stát má zaplatit firmě Diag Human skoro 9 mld. Uvědomuji si opět, jak vše do sebe zapadá a stále se opakuje, stejná jména, stejná písnička, jen stále větší drzost a otrlost. Jako volba českého prezidenta, jako všechno v tomto státě. Nikdo tu nectí pravidla, každý se pokouší krást, jak jen to jde a z čeho jen jde, korupce je mu v tom běžným nástrojem a tím, že je to tak rozšířený jev, snad už i národní vlastnost, nikoho ho ani nevzrušuje, nežádá změnu, nápravu, potrestání, odpovědnost. Dnes se výhodně zbavíme Masarykova nádraží, moc toho už nezbývá, zítra hřišť a parků, pozítří třeba i kostelů. Politik, postižený nanejvýš větší či menší publicitou se stáhne (v lepším případě) do pozadí, nenávratné škody ale zůstanou a hromadí se, se zástupy dalších zaprodáníchtivých politiků. Ptám se sám sebe, zda má tento stát ještě smysl, zda je to stále náš stát - pro nás, hájící naše zájmy. Odpovídám si nikoli, jestli se neřadím ke zlodějům nebo stádním hlupákům. Je to víc a víc společenství lidí - politiků, lobistů a šikovných podnikatelských subjektů za nimi, kteří se s pomocí kliky profesionálních právníků, úplatných soudců a státního dozoru snaží ukrást a vykrást co se dá. A stále stejná jména (z poslední kauzy) pan Šťáva, kamarád a finanční mecenáš pana Kalouska, v právním zastoupení pana "JUDr." Kalvody.....(perlička nakonec jeden ze tří soudců, kteří rozhodli, Z. Rusek je obviněn z "mafiánských" praktik na min.obrany)

Za co platíme my všichni, jen co utichla kauza justičního komplexu v Brně, další miliardy, tentokrát skoro 9. Za to, že exministr Bojar kdysi vyřkl pravdu, nechtěl nic mít s kriminálnimi podnikatelskými subjekty a napsal dopis? Copak to máme za politiky, ústavu, soudce, stát, kde je tohle možné, copak jsou všichni slepí a lhostejní? Copak jsme za národ, za lidi? Nebo snad někdo věří Šťávům, Kalouskům, Grossům, Čunkům, Pavlům Němcům (za všechny) jejich čisté někdejší i nynejší úmysly? NENÍ UŽ LEPŠÍ A NA ČASE TENHLE STÁT ROZPUSTIT, NEPLATIT DANĚ ABY JE NĚKDO DALŠÍ ROZKRADL? AŤ SI KAŽDÝ ČLOVEK/OBEC SLUŽBY STÁTU OBSTARÁ SÁM, VYŠLO BY TO LEVNĚJI A MYSLÍM I S LEPŠÍM VÝSLEDKEM. A NIKDO BY SE NÁM NEVYSMÍVAL PŘI KRÁDEŽÍCH Z NAŠICH KAPES ZA BÍLEHO DNE A NAŠEHO PŘIHLÍŽENÍ. Ať žije Česká Republika, ať žije "nejlepší možná doba v její historii" (V.Klaus novoroční projev 2008). Osobně si kacířsky myslim, že za Rakouska-Uherska, za Němců a pod Němcema to tu fungovalo líp, Češi minimálně víc pracovali a míň kradli, zbyly tu krásné budovy (připomeňme si co zbyde po naší době - nákupní a bytové komplexy, rezidence tunelářů a asociální satelitní stáje, ani ten letenský blob ne!), ale hlavně, díky jasným pravidlům měli i vnitřně šťastnější životy. PENÍZE A BOHATSTVÍ JSOU TOTIŽ EKVIVALENTEM PRÁCE, TVOŘIVOSTI, ČISTÉHO - KONKURENČNÍHO PODNIKÁNÍ, JAKO JE ŠTĚSTÍ A VNITŘNÍ USPOKOJENÍ I HRDOST VÝSLEDKEM JEJICH NAPLŇOVÁNÍ.

Nechci generalizovat, ale mohou být Češi nějak víc hrdí, šťastní? Na svůj stát rozhodně ne, a jaké štestí mohou pocitovat ti, kteří tak zázračně svou politickou a podnikatelskou aktivitou žijí z hlouposti a lhostejnosti většiny, když neznají práci, tvořivost, ani cenu a pokoru (z) nabytého bohatství?

P.S.
Kdybych mohl, vzkázal bych panu Kalouskovi jako ministru financí (jakpak to tam asi vypadá? jako na min.obrany, o kterém se nyní dovídáme staronové informace?), ať se ani neopovažuje převádět celou částku na účet svého přítele Šťávy, ať ji vydělí počtem obyvatel platících daně a onu částku ať mi vrátí na můj účet, neboť jsem hrubě nespokojen s tím jak stát spravuje i brání majetek (nyní v této kauze) a nehodlám stádně přihlížet jeho ničení, pan Šťáva ať se pak tohoto podílu (včetně jím stanovených nehorázných úroků) domáhá prostřednictvím nového soudního řízení přímo po mně.Totéž doporučuji i dalším normálně myslícím občanům.

P.S. 2. - hromadná odpověd ́diskutujícím:

děkuji za všechny reakce, těší mě, že některých se výtky nedotkly osobně a pochopili podstatu toho co jsem chtel sdělit, tj. nikoli beznaděj, opovržení, ale výzvu k procitnutí, změně - že se můžeme srovnávat a vyrovnávat s těmi (národy) které jsou na tom líp, nebo se utěšovat (omlouvat) srovnáním s těmi co jsou na tom ještě hůř....

Autor: Miroslav Hyliš | čtvrtek 14.8.2008 23:16 | karma článku: 39.08 | přečteno: 4777x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Miroslav Václavek

Ne teroristům, ne islámu, ne Bruselu, ne imigrantům, ne erohujerům!!!!!!!!!

Toto je pravda, kterou vám Česká televize neukáže!!!!!!!! Sdílej, přeposílej, rozšiřuj!!!!!! Nevol vlastizrádce

18.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 208 | Diskuse

Karel Šindelář

Pět důvodů, proč volit Miloše Zemana

Když jsem viděl výsledky prvního kola prezidentských voleb, mojí první reakcí bylo, že stejně jako v prezidentských volbách předchozích, nepůjdu k druhému kolu vůbec. Nechtělo se mi vybírat si mezi dvěma zly.

17.1.2018 v 22:07 | Karma článku: 36.37 | Přečteno: 1470 | Diskuse

Jitka Zámečníková

Volím, tedy jsem... Konečně jsme jako čeští občané politicky aktivní!

Sociální sítě se hemží záplavou dvou obličejů – Drahoš x Zeman. Lidé aktivně klikají na nejrůznější příspěvky, aby podpořili svého kandidáta. Z rádia již od rána znějí slovní hříčky typu: „Vyhraje milý Drahoš, nebo drahý Miloš?“

17.1.2018 v 21:31 | Karma článku: 11.88 | Přečteno: 304 | Diskuse

Miluše Horská

Prezident nemá napadat neziskový sektor

Opakované útoky prezidenta Zemana z poslední doby proti neziskovkám (např. z projevu na Štěpána a z projevu na podporu vlády v PSP z 9. ledna) jsou bohužel další ukázkou jeho působení v úřadu.

17.1.2018 v 18:00 | Karma článku: 17.69 | Přečteno: 733 | Diskuse

Vojtěch Bureš

Zeman a (ne)jen (ne)jeho billboardy

O kampani současného prezidenta Zemana a jeho financování jsme slyšeli mnoho. Sám pan prezident tvrdí, že dodržuje slib a žádnou kampaň nemá. Byl by to snad jeho první splněný slib, kdyby se neobjevily billboardy "Zeman znovu".

17.1.2018 v 17:00 | Karma článku: 18.06 | Přečteno: 352 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1470
Autor působí na PřF UK,kde se zabývá parazitologií a elektronovou mikroskopií. Má rád vážnou hudbu,přírodu,krajinu,toulání,focení,hory,chrámy,prostor a jako všichni dálky; moře,vesmír,nejvíc ty ve fantazii; sbírá a pěstuje vzácné rostliny,má malé arboretum. Fascinují ho tajemství hmotného i nehmotného světa, uvědomuje si jejich delikátní propojení i projevy ve všem kolem nás.Ví,že smysly klamou,rozum rád šálí,vášně nejvíc a vše je postaveno na hranách a protikladech.
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.